Esenyurt'ta Dersimliler Rüzgarı Esti!

Güncel 02.10.2023 - 17:24, Güncelleme: 02.10.2023 - 17:26 4341+ kez okundu.
 

Esenyurt'ta Dersimliler Rüzgarı Esti!

İstanbul'daki Dersimliler Esenyurt'ta buluştu. Yağan yağmura rağmen binlerce Dersimli Esenyurt'taki Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu'nda 30 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen 2. Dersim Halk Buluşması'nda Miraz konseri ile eğlendi.
2. Dersim Halk Buluşması Esenyurt'taki Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleşti. 30 Eylül Cumartesi günü saat 20.00'de başlayan etkinlik Esenyurt Dersimliler Dernek yönetiminin sahneye daveti ve ardından Dernek Başkanı Hüseyin Kalanç'ın konuşması ile başladı. Kalanç konuşmasında konserde emeği geçen herkesi kutladıktan sonra, "Neden Miraz diye soruyorlar? Miraz halk için müzik yapan bir topluluktur. Her dilden eser seslendirdikleri için, birlikte yaşamı savundukları için Esenyurt'un tam da bu şekilde sanatçılara ihtiyacı var. 2017 yılında yine bu alanda Grup Yorum ile yaptığımız konserde İbrahim Gökçek aramızdaydı. Baskıların, yasakların olmadığı herkesin kardeşçe bir arada kendi ezgilerini kendi dillerinde söyleyebilmesini temenni ediyorum." dedi. Kalanç konuşmasına şu şekilde devam etti: İnsanlık suçunda zaman aşımı olmaz. Sivas katliamı davasının sanıklarının birer birer salıverildiğini ve dosyanının zaman aşımından düşürülerek adeta katliamı yapanlaraın ödüllendirildiği bir süreçte Gezi davasında hiçbir suça karışmamış olan insanlar için on yıllara varan cezaların kabul edilmesi vicdansızlıktır. Hukuk adeta muhalif olanlara karşı bir sindirme aracı olarak kullanılıyor.  Munzur'dan Akbelen'e, Karadeniz'e İkizdere'ye ülkenin her yerinde kendi yaşam alanlarını ve doğayı savunan tüm çevre ve doğa savunucularını selamlıyorum. Dayanışma içinde olduğumu belirtiyorum. Kalanç'ın konuşmasının ardından Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt söz alarak "Esenyurt Dersimliler Derneği'nin bu faaliyeti Esenyurt için son derece değerlidir. Dernek Başkanı Hüseyin Kalanç'ı kutluyorum. Başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun." dedi Gecede Miraz sahnede başarılı bir performans sergileyerek "Sağanak yağmura rağmen bizleri yalnız bırakmayan, sıcacık yüreklerinde ağırlayan, sahnemizi, ruhumuzu şenlendiren siz sevgili Miraz dostları.. İyi ki varsınız, ne mutlu bizlere ilginiz, sevginiz için... Bu güzel geceyi düzenleyen Esenyurt Dersimliler Derneği’ne, sahne üstü ve arkasında büyük emekle çalışan tüm dostlarımıza da sonsuz teşekkürler." ifadelerini kullandı.Gece Esenyurt Dersimliler Derneği Mali Sekreteri Muharrem Daş tarafından Miraz'a çiçek sunulmasıyla sona erdi. Kaynak krttv.com.tr
İstanbul'daki Dersimliler Esenyurt'ta buluştu. Yağan yağmura rağmen binlerce Dersimli Esenyurt'taki Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu'nda 30 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen 2. Dersim Halk Buluşması'nda Miraz konseri ile eğlendi.

2. Dersim Halk Buluşması Esenyurt'taki Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleşti.

30 Eylül Cumartesi günü saat 20.00'de başlayan etkinlik Esenyurt Dersimliler Dernek yönetiminin sahneye daveti ve ardından Dernek Başkanı Hüseyin Kalanç'ın konuşması ile başladı.

Kalanç konuşmasında konserde emeği geçen herkesi kutladıktan sonra, "Neden Miraz diye soruyorlar? Miraz halk için müzik yapan bir topluluktur. Her dilden eser seslendirdikleri için, birlikte yaşamı savundukları için Esenyurt'un tam da bu şekilde sanatçılara ihtiyacı var. 2017 yılında yine bu alanda Grup Yorum ile yaptığımız konserde İbrahim Gökçek aramızdaydı. Baskıların, yasakların olmadığı herkesin kardeşçe bir arada kendi ezgilerini kendi dillerinde söyleyebilmesini temenni ediyorum." dedi.

Kalanç konuşmasına şu şekilde devam etti:

İnsanlık suçunda zaman aşımı olmaz. Sivas katliamı davasının sanıklarının birer birer salıverildiğini ve dosyanının zaman aşımından düşürülerek adeta katliamı yapanlaraın ödüllendirildiği bir süreçte Gezi davasında hiçbir suça karışmamış olan insanlar için on yıllara varan cezaların kabul edilmesi vicdansızlıktır. Hukuk adeta muhalif olanlara karşı bir sindirme aracı olarak kullanılıyor. 

Munzur'dan Akbelen'e, Karadeniz'e İkizdere'ye ülkenin her yerinde kendi yaşam alanlarını ve doğayı savunan tüm çevre ve doğa savunucularını selamlıyorum. Dayanışma içinde olduğumu belirtiyorum.

Kalanç'ın konuşmasının ardından Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt söz alarak " Esenyurt Dersimliler Derneği'nin bu faaliyeti Esenyurt için son derece değerlidir. Dernek Başkanı Hüseyin Kalanç'ı kutluyorum. Başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun." dedi

Gecede Miraz sahnede başarılı bir performans sergileyerek "Sağanak yağmura rağmen bizleri yalnız bırakmayan, sıcacık yüreklerinde ağırlayan, sahnemizi, ruhumuzu şenlendiren siz sevgili Miraz dostları.. İyi ki varsınız, ne mutlu bizlere ilginiz, sevginiz için... Bu güzel geceyi düzenleyen Esenyurt Dersimliler Derneği’ne, sahne üstü ve arkasında büyük emekle çalışan tüm dostlarımıza da sonsuz teşekkürler." ifadelerini kullandı.Gece Esenyurt Dersimliler Derneği Mali Sekreteri Muharrem Daş tarafından Miraz'a çiçek sunulmasıyla sona erdi.

Kaynak krttv.com.tr

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve meydantv.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.