ESENYURT HABER
Giriş Tarihi : 21-10-2020 15:00

Kaymakam Karagül’den Muhtarlar Derneği’ne ziyaret

Esenyurt Kaymakamı Dr. Vural Karagül, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Esenyurt Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

Kaymakam Karagül’den Muhtarlar Derneği’ne ziyaret

İncirtepe Mahalle Muhtarı aynı zamanda Esenyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet Kuzğun ve dernek yöneticileri Kaymakam Karagül’ü ağırladılar.  

Muhtarların halk ile devlet arasında bir köprü vazifesi gördüklerini ifade eden Kaymakam Karagül, “Muhtarlık müessesesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikardır.  Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımız ile devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır” dedi.

“Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir” diyen Kaymakam Karagül, “Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla yürüttükleri fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan maddi ve manevi iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerimle muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, ilçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KUZĞUN TEŞEKKÜR ETTİ

Esenyurt Muhtarlar Dernek Başkanı  ve İncirtepe Mahalle muhtarı Ahmet Kuzğun, ise İlçe kaymakamımız Dr. Vural Karagöl muhtarlar günümüzü kutlamak için bizleri ziyaret ettiler şahsım ve tüm muhtar arkadaşlarım adına kendilerine teşekkür ediyorum dedi. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Meydan TV'den Memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA