ESENYURT HABER
Giriş Tarihi : 11-08-2020 13:43

Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Veysel Karatay: Esenyurt halkı üzülüyor

Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Veysel Karatay, 'Esenyurt Belediyesi'ne haciz geldi' yönündeki haberlere ilişkin açıklama yaptı. Karatay, “Bu haberler Esenyurt halkını üzüyor, rencide ediyor” dedi

Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Veysel Karatay: Esenyurt halkı üzülüyor

Mevcut iddiaların ve konuların şeffaf şekilde paylaşılması gerektiğini anlatan Karatay, “Bugün ulusal basında yer alan ‘Esenyurt Belediyesi’ne haciz ablukası’ haberi üzerine Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Başkanlığı olarak bizlerde gidişat üzerine değerlendirme ihtiyacı duyduk. 17 Aylık yönetim iş başında ve bu süre zarfında Esenyurt halkı genellikle borç miktarını Her platformda duydu ve duymaya da devam ediyor. Doğal olarak bu borç ve haciz konuları gündemi sürekli meşgul etmektedir. Aynı zamanda bu durum Esenyurt halkını üzüyor ve rencide ediyor. Gelecek Partisi olarak istek ve talebimiz bundan sonraki süreçte borç bakiyelerinin ve hacizlerin sürekli gündem olmamasıdır. Siyaset sorunları çözme yeridir Esenyurt halkının bilmesi gereken konuların şeffaf bir şekilde paylaşılmasını istiyoruz” dedi.

Doğru bir adım olacak
Bir takım gerçekliklerin paylaşılmasının doğru adım olacğaını da kaydeden Karatay, “Geçmişten gelen borç miktar’larınında Şeffaf’lık adına kamuoyu bilgisine sunulması doğru bir tercih olacaktır. 1.2 Milyon nufüs’lu İstanbul’un en büyük ilçesi olan Esenyurt’ta geçmişten bugünü’müze var ise usulsüzlük,yolsuzluk ve haksızlık gereken hukuki işlemler yapılmalı ve Esenyurt halkı ile paylaşılmalıdır. Esenyurt Belediyesine yani Esenyurt halkına ait olan menkul ve gayrimenkul’lerin tespit edilmesi ve kimler tarafından, hangi şartlarda işletildiği, bu yerlerin bedeli günümüzün şartlarına uygun’mu değilmi paylaşılması şeffaf belediyecilik adına doğru bir adım olacaktır” ifadelerini kullandı.
 

Hep birlikte çalışmalıyız
Esenyurt için birlikte çalışılması gerektiğini anlatan Karatay, “Esenyurt halkının hakkının yenmediği liyakatli ve ehliyetli bir yönetim biçiminin uygulanması hem halkı hem yönetimi rahatlatacaktır. Halkın lehine alınacak her karara tüm meclis onay vermek zorundadır. Farklı siyasi partiler olsa bile meclis’in tümü Esenyurt Halkına karşı sorumludur. Esenyurt ve halkını imajını zedeleyecek her türlü üzücü haberlerin ulusal basında tekrar yer almaması için hep birlikte çalışmalıyı” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Meydan TV'den Memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA