ESENYURT HABER
Giriş Tarihi : 05-10-2020 13:05

Esenyurt'ta Yürek Yakan Olay! 8 Yaşındaki Çocuk, Babasının EBA İçin Eve İnternet Bağladığı Sırada 4. Kattan Düşerek Can Verdi!

Uzaktan eğitimden faydalanmak için çocuğuna bilgisayar alan bir baba komşusundan internet bağlamak amacıyla çatıya çıkınca çocuğu da peşinden gitti. 8 yaşındaki Çınar ayağının kaymasıyla merdiven boşluğuna düşerek can verdi.

Esenyurt'ta Yürek Yakan Olay! 8 Yaşındaki Çocuk, Babasının EBA İçin Eve İnternet Bağladığı Sırada 4. Kattan Düşerek Can Verdi!

EBA TV üzerinden Türkiye'de milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim almaya devam ediyor. Ancak bazı vatandaşların bilgisayar ve internet imkanlarının olmaması bu konuda büyük sıkıntılar yaşanmasına neden oluyor. İnternet hizmeti alamayan aileler komşularından internet bağlatma yoluna başvuruyorlar. İstanbul Esenyurt'ta bir baba, 8 yaşındaki çocuğunun EBA TV'de eğitim görebilmesi için komşusundan evine internet bağlarken hayatının felaketini yaşadı.

EBA TV UĞRUNA 8 YAŞINDAKİ ÇOCUK CANINDAN OLDU!

Önder Mert isimli vatandaş 8 yaşındaki çocuğu Mert Çınar'ın EBA TV'den eğitim görebilmesi için dişinden tırnağından arttırarak bir bilgisayar satın alıp Esenyurt'taki evine geldi. Ancak evde alt yapı nedeniyle internet imkanı yoktu. Bu nedenle komşusundan izin alan Önder Mert komşusunun internetinden kendi bilgisayarına bir hat çekmeye karar verdi. Çatıda kablolarla uğraşan babasının yanına giden 8 yaşındaki Çınar Mert ayağının kayması ile 4. kattan düşerek can verdi.

ACI OLAYI BABA ANLATTI!

Olay ile alakalı oalrak konuşan baba Önder Mert, “Dişimizden tırnağımızdan arttırarak oğlum eğitimine ara vermesin, diğer arkadaşlarından eksik kalmasın diyerek bir bilgisayar aldım. İnternet için de başvurdum ama alt yapı sorunu olduğunu ve 15 gün sonra bağlanabileceğini söylediler. Ancak oğlum derslerinden geri kalıyordu. Bende komşumdan rica edip onun internetinden hat çekmeye karar verdim. Bunun için kablolarla çatıya çıktım. Farketmedim ama oğlum da peşimden gelmiş. Ben kablolarla uğraşırken o da ayağının kayması ile merdiven boşluğuna düştü.” dedi.

EBA BİZİ YAVRUMUZDAN ETTİ!

EBA TV'ye de tepki gösteren acılı baba, “EBA bizim yavrumuzdan etti. Günlerce uğraştık ama sonunda çocuğumuzu kaybettik. Oğlum aldığım bilgisayarın kapağını açamadan öldü. Oğlumu EBA geri getirebilir mi? Başka canları yakmasınlar, interneti öğrencilere ücretsiz versinler. Eğitim bedavaydı, herkes eşitti ama benim çocuğum bugün yanımda değil. Bunun hesabına baka kim verecek. Ben çocuğumun hesabını kimden sorayım.” ifadelerini kullandı.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Meydan TV'den Memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA