ESENYURT HABER
Giriş Tarihi : 22-06-2020 12:35

ESENYURT’TA KÜLTÜR SANAT EĞİTİMLERİYLE DOLU BİR YAZ

Esenyurt Belediyesi, kontrollü sosyal hayata geçişin ardından Kültür Akademisi Yaz Okulu’nun başvurularını almaya başladı. 25 ayrı branşta eğitimin verileceği Yaz Okulu’nda öğrenciler kültür sanat eğitimleriyle dolu bir yaz geçirecek.

ESENYURT’TA KÜLTÜR SANAT EĞİTİMLERİYLE DOLU BİR YAZ

Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, kontrollü sosyal hayata geçişin ardından kültür-sanat yaz okullarını yarı kapasiteyle başlatıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında online olarak devam eden okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte öğrenciler, tatillerini Kültür Akademisi kapsamında düzenlenen yaz okullarında geçirecek. Tedbirler kapsamında yarı kapasiteli olarak açılacak olan kursların başvuruları alınmaya başladı. Yaz tatillerini hem eğlendirici hem de öğretici etkinliklerle değerlendirecek olan 8-18 yaş arasındaki öğrenciler, birçok farklı dalda yeni bilgiler edinerek kendilerini geliştirme imkanı bulacak.

25 AYRI BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK

Kültür Akademisi bünyesindeki kurslarda; deney ve bilim, robotik kodlama, matematik, İngilizce, halk oyunları, bale, çocuk korosu, gitar, piyano, keman, hızlı okuma, okuma kulüpleri, işaret dili, eğitici drama, akıl ve geleneksel çocuk oyunu, resim, satranç, ebru, taş boyama, küçük şefler mutfakta, geri dönüşüm, kitap ayracı yapımı, keçe sabun yapımı, yabancılara Türkçe, bağlama olmak üzere 25 farklı branşta eğitim verilecek. Öğrenciler 30 Haziran tarihine kadar kendilerine en yakın kültür merkezine giderek kurs başvurularını yapabilecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Meydan TV'den Memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA