ESENYURT HABER
Giriş Tarihi : 19-09-2020 15:26

Esenyurt’ta 127 derslik proje öğrencilere kazandırıldı

Esenyurt Kaymakam’ı Dr. Vural Karagül’ün başlattığı ‘Benim Odam Senin Sınıfın’ projesi sayesinde 127 derslik öğrencilere kazandırıldı.

Esenyurt’ta 127 derslik proje öğrencilere kazandırıldı

Okullarda boşta bulunan odalar, sınıf olmaya uygun idareci, memur, büro odaları ve amaca uymayan bir şekilde kullanılan boş alanlar dersliklere dönüştürülüp eğitim için hazır hale getirildi. Eğitim için son derece önem teşkil eden bu proje için Esenyurt Kaymakamı Karagül, hazırlanan sınıfları ilçe Milli Eğitim müdürü Paşali Beşli ile tek tek gezerek incelemelerde bulundu.

Karagül yapmış olduğu açıklamada: Kamu kaynaklarında israfın önüne geçilerek, mevcut imkanlardan en verimli fayda sağlanmıştır. Proje ekibinin çalışmalarının ilk 6’ıncı gününde 41 okul ziyaret edilmiş ve ilçemize kazandırılan yeni derslik sayısı şu ana kadar 127 olmuştur. Hedef; 200 yeni derslik ve 40 öğrenci mevcudunun altında daha modern ferah sınıflar oluşturulması olup, proje sonunda devletimizin bütçesine 7 yeni okul kazandırılmış olmasıdır dedi.

Sander Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Eğitime Hazırlanıyor

Öte yandan inşaatına hız verilen Sander mesleki teknik ve anadolu lisesi eğitm öğretime hazırlanması için tün hızıyla yapımına devam ediliyor.  Yapımı bittikten sonra 24 derslik ve 24 atelye ile eğitim öğretime kazandırılacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Meydan TV'den Memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA