ESENYURT HABER
Giriş Tarihi : 20-10-2020 11:53

ESENYURT BELEDİYESİ'NDEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE ÜCRETSİZ KREŞ KARARI

*Mecliste ayrıca, tek maaşlı, asgari ücretli ve kirada oturan ailelerin ve tek maaşlı, asgari ücretli ev kredisi ödeyen ailelerin çocuklarına yüzde 50 indirim yapılarak, 450 lira kreş ücreti alınmasına karar verildi.

ESENYURT BELEDİYESİ'NDEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE ÜCRETSİZ KREŞ KARARI

Esenyurt Belediyesi’nin 2021 Mali Yılı Bütçe görüşmelerinin yapıldığı Ekim ayı üçüncü meclis toplantısında, belediye kreş ücretleri 900 lira olarak belirlenirken, kreşlerden yararlanan şehit ve gazi ailelerinin çocuklarından ücret alınmaması kararlaştırıldı.

Esenyurt Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısının üçüncü oturumu, Esenyurt Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt başkanlığında gerçekleşen toplantıda, 2021 Mali Yılı Bütçe teklifi görüşülerek, yeni dönem kreş ücretleri belirlendi. Kreş ücretleri Sayıştay’ın belirlediği ücret olan 900 lira olarak kabul edildi. Mecliste, şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına yüzde 100 indirim yapılarak, kreş ücreti alınmamasına da karar verildi. Mecliste ayrıca tek maaşlı, asgari ücretli ve kirada oturan ailelerin çocuklarına yüzde 50 indirimle 450 lira, tek maaşlı, asgari ücretli ev kredisi ödeyen ailelerin çocuklarına ise, yüzde 50 indirim yapılarak, 450 lira alınmasına karar verildi.

 

Ekim ayı meclis toplantısının üçüncü oturumunda alınan yeni ücret tarifesi, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Meydan TV'den Memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA