ESENYURT HABER
Giriş Tarihi : 28-01-2020 14:06   Güncelleme : 28-01-2020 14:31

Esenboğaz (Kelpikor) Derneği törenle açıldı

Ardahan İli Göle İlçesi Esenboğaz (Kelpikor) köyü Dernek merkezi düzenlenen törenle üyelerinin hizmetine açıldı.

Esenboğaz (Kelpikor) Derneği törenle açıldı

Avcılar Firuzköy mahallesinde iki kat ve yaklaşık 300 m2 alanda üyelerine hizmet verecek olan dernek merkezi, yoğun katılımla ve düzenlenen törenle hizmete girdi.

Derneğin açılış törenine Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ali Susuz, Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ, Göle Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ertekin Baysan, Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaç, Avrupa Yakası Ardahan Dernek Başkanı Akın Bozkaya, HDP İl Yöneticisi Mehmet Karadağ, Esenyurt Belediye Meclis üyesi Muharrem Daş, Avcılar Belediye Meclis üyesi Veysel Gül, Beylikdüzü Belediye Meclis üyesi Mesut Çelik, İş Adamları Veysel Karatay ve Engin Doğru, Esenyurt Gençlik Platformu Başkanı Feyyaz Kurt, Göle Köy Dernek Başkan ve Yöneticileri, İstanbul Yerel Gazeteciler Dernek Başkanı Murat Abdullahoğlu, Meydan TV ve Gazetem Esenyurt İmtiyaz Sahibi Cihan Beyaz, Doğu Medya İmtiyaz Sahibi Yufus Sit, Siyasal Birikim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Küpeli ve çok sayıda davetli katıldı.

Sunuculuğunu Orçun Yılmaz’ın yaptığı programın açılış konuşmasını yapan Esenboğaz (Kelpikor) köyü Dernek Başkanı Civan Nimet Koç, “Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısım sayın Ali Susuz, Esenyurt Kent Konseyi Başkanım sayın Tuncer Dağ, Göle Dernekler Federasyonu Genel Başkanım sayın Ertekin Baysan, Göle Dernek Başkanım sayın Bülent Sarıtaç, Avrupa Yakası Ardahan Dernek Başkanım sayın Akın Bozkaya, HDP İl Yöneticisi sayın Mehmet Karadağ, Esenyurt Belediye Meclis üyesi sayın Muharrem Daş, Avcılar Belediye Meclis üyesi sayın Veysel Gül, Beylikdüzü Belediye Meclis üyesi sayın Mesut Çelik, İş Adamlarımız sayın Veysel Karatay ve Engin Doğru, Esenyurt Gençlik Platformu Başkanı sayın Feyyaz Kurt, Göle Köy Dernek Başkan ve Yöneticileri, İstanbul Yerel Gazeteciler Dernek Başkanı sayın Murat Abdullahoğlu, Meydan TV ve Gazetem Esenyurt İmtiyaz Sahibi sayın Cihan Beyaz, Doğu Medya İmtiyaz Sahibi sayın Yufus Sit, Siyasal Birikim Gazetesi İmtiyaz Sahibi sayın Mustafa Küpeli, köyümüzün değerli büyükleri ve değerli katılımcılar, hepinizi saygıyla selamlarım.

Günümüz metropol yaşantısında kültür ve aile bağlarının giderek yok olduğu bir dönemdeyiz. Şehirlerde aile ve akraba ilişkilerinin kopmuş olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Biz Kelpikor gençleri olarak kötüye giden bu durumu kabullenmeyerek bir arada olmanın köyümüz ve köylümüz adına bizleri ne kadar güçlü kılacağının farkındayız. Bunun en basit örneği, derneğimizi kurup köyümüzün bir birini tanımayan gençlerini bir araya getirerek kurduğumuz futbol takımı ile, Göle Dernekler Federasyonu’nun organize ettiği futbol turnuvasında yarı finaldeyiz. Turnuva sürecinde gördük ki, köyümüzün birliğe ve beraberliğe ihtiyacı varmış. Yapılan her maçlarda avazı çıktığı kadar takımımızı destekleyen köylülerimize buradan teşekkür ediyorum.

Derneğimiz kurulurken Kerpikol gençliği olarak hiçbir maddi ve menfi beklentimiz olmadan bir araya geldik. İlk toplantımızda derneğimizi kurma kararı aldık ve gerekli işlemler için başvurumuzu yaptık. Bu süreçle birlikte üst katı lokal, alt katı toplantı salonu ve taziye evi olarak kullanacağımız bu yerimizi oluşturduk, şampiyon takımızı kurduk, SMS sistemimizi oluşturarak Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ikamet eden köylülerimize ulaşma imkanı yarattık, bundan sonra da bu haberleşme sistemi ile faaliyetlerimizi ve çalışmalarımızı köylülerimize duyuracağız. Bugün ise, derneğimizi kurmanın ve sizlerin karşısında olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bundan sonraki süreçte, siz değerli köylülerimizin üyelik çalışmalarını başlatıyoruz. Üyelik çalışmalarımızdan sonra olağan kongre sürecimiz başlayacaktır. Kongre sürecimizde derneğimize üye olan her köylümüz aday olup oy kullanabilir.

Biliyorum ki, köyümüz için çok değerli ve derneğimizi daha ilerilere taşıyacak bir yönetim oluşacaktır. Biz Kelpikor gençleri olarak oluşacak yönetimin vereceği her görevi yerine getirmek için çalışacağız. Bundan sonraki sürecin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Ali Susuz başarılar diledi

Dernek Başkanı Civan Nimet Koç’un konuşmasından sonra kürsüye gelerek konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ali Susuz, “Kıymetli katılımcılar, hepiniz hoş geldiniz. Konuşmama başlamadan önce size evladınız Kemal Deniz Bozkurt’un selamını getirdim. Kendisi bugün burada olacaktı ama il dışında olması sebebi ile aranızda olamadı. Ben dernek yönetimini tebrik ediyorum, çok güzel bir oluşum yapmışlar ama üzerlerine çokda ciddi bir yük almışlar. Atalarımız ve dedelerimiz kendilerine bir yük alarak bizleri almış buralara kadar getirmiş yerleştirmişler. Şimdi bizim de bizim üzerimizde bir görev oluştu, kültürümüzü ve ananemizi bizden sonraki nesillere aktarmamız gerekiyor. Bunun için derneklerimiz çok önemli. Ben o yüzden dernek başkan ve yöneticilerini tebrik edip başarılar diliyorum” dedi.

Baysan: Bu dernek Göle için önemli biz kazanım oldu

Göle Dernekler Federasyonu Ertekin Baysan ise” Sayın misafirler, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Göle’nin birlik ve beraberliği için Kelpikor Derneği’nin kurulmuş olması çok önemlidir. 52 köyü bulunan Göle’nin bir çok köyü şu anda dernekleşme sürecini tamamlamış durumda ve buna en sonda Kelpikorlu gençlerin bir araya gelerek kurdukları bu dernekle sürece katıldılar. Ben kuruculara ve destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Umarım Kelpikor derneği köyüne ve köylülerine hayırlı hizmetler yapar” dedi.

Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaç yaptığı konuşmada, “Çok kısa bir sürede kuruluşunu gerçekleştirip bugün içinde bulunduğumuz iki katlı bir mekanı oluşturan Dernek Başkanı ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Kelpikor Derneği’nde güzel işlere imza atan gençleri kutluyorum. Gençlerimize güvenelim ve önlerini açalım. Birlik ve beraberlik çok önemlidir ve bizim bundan sonraki süreçte birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Bu anlamda, dernek başkan ve yönetimini kutluyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelerek birer konuşma yapan HDP İl Yönetici Mehmet Karadağ ve Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ, Kelpikor Köyü Dernek Başkan ve Yönetimini kutladılar.

Açılış kurdalesinin kesilmesinden sonra Dernek Yönetiminin misafirlere ikramları sunuldu.

Ardahan İli Göle İlçesi Esenboğaz (Kelpikor) köyü Dernek yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

Civan Nimet Koç, Taşkın Erven, Turgay Taş, Vedat Enci, Yakup Demir, Burak Evren, Fırat Koç, Sercan Demir, Dinçer Hindioğlu, Seçkin Hindioğlu, Uğur Taş, Onur Kara, Adem Demir, Harun Bozbağ, Vehbi Taş.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Meydan TV'den Memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA