AVCILAR HABER
Giriş Tarihi : 30-06-2020 12:18

AVCILAR KENT KONSEYİ KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜNE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM!

Dün sabah Küçükçekmece Gölünde çok sayıda balık ve su canlılarının kıyıya vurması ile karşı karşıya kaldık.

AVCILAR KENT KONSEYİ KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜNE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM!

Başta Sanayileşmenin ve bu sanayileşmenin getirdiği atıkların artması olmak üzere, çevreyi,denizlerimizi,gölümüzü ve sularımızı olumsuz etkileyen çeşitli faktörler sebebiyle her yıl görülmeye başlayan balık ve su canlılarının ölümleri, bugün maalesef bir çevre felaketi boyutuna gelmeye başlamıştır.

Bu durumun daha büyük bir çevre felaketine dönmemesi için ve insan sağlığını tehdit etmemesi için biran önce bertaraf edilmesi gerekmektedir.

Küçükçekmece Gölü’ndeki dün sabah ki olay sonrasında, gölün farklı noktalarından İski ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından gölden numuneler alınmış ve göl çevresi temizliği Avcılar Belediyesi tarafından yapılmıştır.

Alınan numunelerin sonuçlarının ivedilikle yapılıp, kamuoyuna açıklanması ve gerekli tedbirlerin artık hiç bekletilmeden yapılması çok önem arz etmektedir.

Ayrıca Göl suyunun kirletici etmeninin tehlike potansiyeli ilk etapta bilinmediğinden dolayı,bir süreliğine halkın kıyıya yaklaşmaması ve en önemlisi gölde balıkçılık faaliyetlerinde bulunulmaması ilgili kurumlar tarafından sağlanmalıdır.

Küçükçekmece Gölü için; Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere, İBB,İlçe Belediyeleri ve diğer ilgili tüm kurum ve kuruluşlar koordineli bir şekilde göl içinde temizlik faaliyetlerine başlamalı,göl içi ve çevresi için kalıcı çevresel projeler belirlenip bu projeler artık bekletilmeden hayata geçirilmelidir.

Son olarak; Küçükçekmece Gölü ve Çevresinin İnsanlarımız için önemli bir yaşam alanı olması sebebiyle halkın ve sivil toplum kuruluşlarının seslerine kulak vererek,daha çok ilgi gösterilmesini ve rant odaklı değil, çevresel odaklı yatırımların yapılmasını istemekteyiz.

Avcılar Kent Konseyi olarak konunun takipçisi olacağımızı ve bu konu ile ilgili katkı vermek isteyen tüm kuruluşlarımızı birlikte çalışmalar yapmaya davet ettiğimizi de belirtmek istiyoruz.Komuoyuna 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Meydan TV'den Memnun musunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA